NEWS
Z ostatniej chwili 😲
Ziobro ostro o członkach Komisji Europejskiej. Padły poważne oskarżenia
We wpisie opublikowanym na platformie X były minister sprawiedliwości odniósł się do propozycji ograniczenia darmowych pozwoleń na emisję CO2. Lider Suwerennej Polski napisał wprost:
„Albo Komisja Europejska to szaleńcy, albo bezdenni głupcy, albo wschodnia agentura”.
Nawiązując do sytuacji politycznej w Brukseli, polityk dodał:
„Ostatnie afery łapówkarskie w Brukseli prowadzą do wniosku, że członkowie Komisji nie są ani głupcami, ani szaleńcami… A taką UE, która prowadzi nasz przemysł do upadku, a Polaków do biedy to … ”.
Zdaniem Ziobry forsowanie radykalnych ograniczeń ekologicznych nie jest dziełem przypadku, lecz celowym działaniem wymierzonym w europejski dobrobyt i stabilność polskiego społeczeństwa.
Ostrzeżenie przed barierą technologiczną i zależnością od Azji
Głównym merytorycznym argumentem podnoszonym przez polityka jest brak możliwości technicznych do spełnienia nowych kryteriów. Zbigniew Ziobro podkreślił, że Bruksela chce „narzucić hutom, cementowniom i zakładom ceramicznym ekologiczne normy, które są fizycznie niemożliwe do osiągnięcia. Nie istnieje bowiem na świecie technologia, która by to umożliwiała”.
Według jego oceny brak natychmiastowego zablokowania unijnych propozycji uderzy bezpośrednio w strategiczne sektory gospodarki. W swoim internetowym wpisie parlamentarzysta ostrzegł przed konsekwencjami bezczynności: