Connect with us

NEWS

Sprzed chwili ‼‼‼👇

Published

on

Posiedzenie Sejmu. Wioletta Kulpa z PiS: “Minister Kierwiński do dymisji”

Drugi dzień 58. posiedzenia Sejmu rozpoczął się w wyjątkowo gorącej atmosferze. Już podczas bloku pytań w sprawach bieżących doszło do ostrej wymiany zdań między politykami PiS a przedstawicielami rządu. Posłanka Wioletta Kulpa skierowała mocne zarzuty pod adresem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz ministra Marcina Kierwińskiego. Kulminacyjnym momentem jej wystąpienia był moment gdy padły słowa o dymisji.

Już początek czwartkowych obrad pokazał, że emocji w Sejmie nie zabraknie. W trakcie sekcji “Pytania w sprawach bieżących” głos zabrała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Wioletta Kulpa, która skierowała pytanie do resortu spraw wewnętrznych i administracji. Parlamentarzystka odniosła się do głośnych wydarzeń z ostatnich dni, związanych z interwencjami służb po fałszywych alarmach.

Kulpa przypomniała sprawę wejścia policji do mieszkania redaktora naczelnego TV Republika Tomasza Sakiewicza. Interwencja miała związek ze zgłoszeniem dotyczącym osoby, której życie miało być zagrożone. Posłanka podkreślała jednak, że działania funkcjonariuszy wzbudziły ogromne kontrowersje. Wspomniała między innymi o skuciu kajdankami asystentki prezesa stacji, a także zarzucała funkcjonariuszom brak widocznych nazwisk.

Polityk PiS nawiązała również do sytuacji z 23 maja w Gdańsku. Służby zostały wtedy wezwane do mieszkania rodziny prezydenta Karola Nawrockiego. Jak później ustalono, alarm był fałszywy. Kulpa sugerowała, że państwo działa wybiórczo i inaczej traktuje osoby związane z obecną władzą, a inaczej polityków oraz środowiska związane z PiS.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2026 Americadigest360