NEWS
🔴 Z ostatniej chwili 🔴
Gwiazda wyrzucona z Roland Garros! Iga Świątek traci kolejną rywalkę
Najpierw Jelena Rybakina, a teraz Jasmine Paolini! Włoska tenisistka żegna się z tegorocznym Roland Garros już na etapie drugiej rundy. To ogromna niespodzianka. Mówimy przecież o finalistce paryskiej imprezy z 2024 r.
Paolini w turniejach poprzedzających paryski Wielki Szlem nie notowała dobrych wyników, ale w pierwszym meczu w stolicy Francji wypadał całkiem nieźle. 30-latka pewnie pokonała Dajanę Jastremską i wydawało się, że może pokusić się we French Open o dobry wynik.
Pierwsza odsłona środowej rywalizacji to od początku gra gem za gem. Obie zawodniczki dobrze serwowały i o wszystkim zadecydowało tylko jedno przełamanie. Doszło do niego w ósmej partii, kiedy to Włoszka wykorzystała pierwszego i zarazem jedynego break pointa. Chwilę później faworytka zamknęła natomiast seta przy własnym podaniu wynikiem 6:3.