NEWS
Nowa ustawa już obowiązuje. To ogromny przełom
W życie weszła znowelizowana ustawa o sporcie, nad którą prace trwały przez kilka lat. Nowe przepisy zostały jednogłośnie przyjęte przez parlament, a następnie podpisane przez prezydenta Karola Nawrockiego. Zmiany mają poprawić sytuację zawodniczek w ciąży i młodych mam wracających do rywalizacji sportowej, a także zwiększyć ochronę sędziów sportowych.
Zobacz też: Michał Wiśniewski zapłakał. Po pięciu latach sądowej batalii zapadł wyrok
Nowe regulacje obowiązują od 22 maja.
Karol Nawrocki podpisał ustawę
Informację o podpisaniu ustawy przekazała wcześniej Kancelaria Prezydenta. Sam Karol Nawrocki podkreślał, że nowe rozwiązania są potrzebne i mają zapewnić kobietom większe bezpieczeństwo.
„Dziś podpisałem także ustawę o ochronie kobiet w sporcie. To rozwiązanie potrzebne i sprawiedliwe. Daje zawodniczkom realne zabezpieczenie finansowe i umożliwia powrót do aktywności sportowej bez lęku o przyszłość” – przekazał prezydent.