NEWS
Katarzyna Kawa udowodniła, że walka o Wimbledon to nie przelewki. Jej zwycięstwo w drugiej rundzie kwalifikacji to dopiero początek emocjonującej rywalizacji. Więcej w komentarzu
Tak się walczy o Wimbledon! Kawa pokazała moc
Katarzyna Kawa w drugiej rundzie kwalifikacji do Wimbledonu. Polka bez większych problemów pokonała Szwajcarkę Susan Bendecchi 6:1, 6:3. Kolejną rywalką 33-latki będzie zwyciężczyni spotkania Luisina Giovannini – Lucrezia Stefanini.
W głównej drabince tegorocznego Wimbledonu pewne miejsce mają cztery Polki. Iga Świątek, Maja Chwalińska, Magda Linette oraz Magdalena Fręch spokojnie mogą czekać na losowanie. Natomiast Katarzyna Kawa i Linda Klimovicova pojawiły się na liście startowej kwalifikacji.
Eliminacji nie udało się przejść Klimovicovej. 22-latka w pierwszej rundzie przegrała w dwóch setach z Lulu Sun, która przed dwoma laty dotarła do ćwierćfinału londyńskiej imprezy. Nowozelandka nie miała jednak łatwej przeprawy i musiała długo walczyć o zwycięstwo w obu partiach.