NEWS
Dawid Kacprzyk przerwał milczenie. Jego oświadczenie wstrząsnęło całą Polską
Spór wokół wydarzeń w Szpitalu Południowym w Warszawie wchodzi w nową fazę. Dawid Kacprzyk opublikował obszerne oświadczenie, w którym odniósł się do słów dr. Emila Jędrzejewskiego wypowiedzianych w Kanale Zero. Lekarz twierdzi, że podczas wywiadu pod jego adresem padły nieprawdziwe i krzywdzące informacje. Zapowiedział również skierowanie sprawy do sądu.
Dawid Kacprzyk odpowiada na zarzuty
Oświadczenie Dawida Kacprzyka zostało opublikowane po wywiadzie udzielonym przez dr. Emila Jędrzejewskiego.
Jak podkreślił były pracownik Szpitala Południowego, został bezpodstawnie powiązany ze zdarzeniami, z którymi – jak twierdzi – nie miał nic wspólnego.
Zobacz więcej
polityczną
Polityka
„W związku z wywiadem udzielonym przez dr. Emila Jędrzejewskiego w dniu 23 czerwca 2026 r. w Kanale Zero, w którym padły pod moim adresem informacje nieprawdziwe, krzywdzące i naruszające moje dobre imię, jestem zmuszony publicznie zająć stanowisko” – napisał.
Kacprzyk odniósł się między innymi do dwóch spraw poruszonych podczas rozmowy. Chodzi o śmierć pacjenta w łazience Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz o rzekome wykonanie tomografii komputerowej po śmierci pacjenta.
„Nie miałem z tym nic wspólnego”
W swoim stanowisku Dawid Kacprzyk stanowczo zaprzeczył, jakoby miał związek z opisanymi wydarzeniami.