NEWS
Traktat podpisali premierzy Polski i Wielkiej Brytanii, Donald Tusk i Keir Starmer. Obaj podkreślili, że to historyczny dokument
Nawrocki o traktacie polsko-brytyjskim: Dobrze byłoby poinformować wcześniej prezydenta
Nie powiem oczywiście, co z nim zrobię, ponieważ muszę się zapoznać z tymi sprawami – powiedział prezydent. Dodał, że informacje na temat umowy uzyskiwał wyłącznie “z opinii publicznej”.
Dobrze byłoby, przed podpisywaniem zobowiązań w imieniu narodu polskiego, informować kancelarię prezydenta i prezydenta o tym, że takie rozwiązania są przygotowywane – tak prezydent Karol Nawrocki skomentował podpisanie w środę przez premierów Polski i Wielkiej Brytanii traktatu w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności.
Traktat podpisali premierzy Polski i Wielkiej Brytanii, Donald Tusk i Keir Starmer. Obaj podkreślili, że to historyczny dokument, który podnosi do wyższej rangi wzajemne relacje i ma wzmocnić bezpieczeństwo obu krajów. W traktacie Polska i Wielka Brytania zobowiązały się do udzielenia wzajemnej pomocy w przypadku napaści zbrojnej na któreś z państw. Traktat, aby wejść w życie, musi w obu krajach przejść procedurę ratyfikacji.