NEWS
Stypendium? Teraz?🤔
Burza po decyzji ministra sportu. Były trener Igi Świątek nie krył zaskoczenia, “kolejna racjonalna decyzja?”
Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło, że Kamil Majchrzak otrzyma stypendium finansowane z budżetu państwa. Decyzja pojawiła się niedługo po tym, jak podobne wsparcie przyznano Mai Chwalińskiej, co wywołało sporo dyskusji. Do sprawy odniósł się między innymi były szkoleniowiec Piotr Sierzputowski, były szkoleniowiec Igi Świątek.
Ostatnie sukcesy Mai Chwalińskiej i Kamila Majchrzaka mocno zasiliły ich konta bankowe. Można odważnie stwierdzić, że finalistka Rolanda Garrosa pierwszy raz w karierze otrzymała tak poważny zastrzyk finansowej nagrody za poczynania na korcie. Majchrzak w imponującym stylu wygrał turniej ATP w ‘s-Hertogenbosch. Od kilku miesięcy gra na wysokim, a przede wszystkim solidnym poziomie, który znów wprowadził go do szerokiej czołówki. Na kolejne premie turniejowe pewnie nie narzeka.
Nie dawno okazało się że Maja Chwalińska przez najbliższy rok będzie otrzymywać stypendium sportowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 9600 zł brutto miesięcznie. Decyzja budzi jednak pytania, ponieważ tenisistka niedawno zarobiła ponad 3,2 mln zł za występ w Roland Garros, już po potrąceniu podatków. Pokłosie sukcesu w ‘s-Hertogenbosch – dodatkowe wsparcie od rządu będzie dostała również Majchrzak.