NEWS
Szczegóły w linku w komentarzu 👇
Nowe informacje ws. Romanowskiego. Zaskakujące ustalenia
Z najnowszych doniesień medialnych wynika, że Marcin Romanowski i Zbigniew Ziobro mogą przebywać w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej łączono ich pobyt z Węgrami, gdzie Romanowski otrzymał azyl polityczny. Minister sprawiedliwości Waldemar Żurek zapowiedział, że jeśli potwierdzi się obecność Ziobry w USA, Polska wystąpi o ekstradycję.
Stan wiedzy ministra Żurka
W wywiadzie dla Polsat News Waldemar Żurek omówił aktualne informacje o miejscu pobytu Zbigniewa Ziobry. Podkreślił, że decyzje zapadną po weryfikacji faktów. Jeśli Ziobro jest w USA, resort rozważy kroki ekstradycyjne.
– Jeśli potwierdzi się, że Zbigniew Ziobro przebywa w Stanach Zjednoczonych, wystąpimy o ekstradycję – zapowiedział Waldemar Żurek w Polsat News.
Minister wzywa do ostrożności w interpretacjach. Obecność w USA nie musi oznaczać stałego pobytu – może to być tylko punkt tranzytowy.