NEWS
🔴 Z ostatniej chwili 🔴
Żółte ostrzeżenie przed meczem Igi Świątek. Niepokojące wieści z Roland Garros
Tuż przed drugim meczem Igi Świątek w Roland Garros pojawiło się żółte ostrzeżenie. Dotyczy ono bardzo wysokiej temperatury powietrza. Nieoczekiwanie prognozy, przez które oglądaliśmy już krecze… mogą sprzyjać Polce. Tłumaczymy.
Początek tegorocznego Roland Garros jest wyjątkowo gorąco. I to nie tylko ze względu na poziom tenisowych zmagań, a przede wszystkim z powodu bardzo wysokich temperatur, które w znaczący sposób wpływają na przebieg turnieju.
Piekło na Roland Garros! Jest żółte ostrzeżenie przed meczem Igi Świątek
Zawodnicy i zawodniczki rozpoczynają mecze od godz. 11 i do wieczora odczuwalna temperatura oscyluje w okolicach 30 st. C. Nie inaczej będzie w środę. Iga Świątek o godz. 12 pojawi się na korcie, aby zagrać z Sarą Bejlek, a termometry mają wskazywać 29 st. C.
Zobacz więcej: 20-latka rozbiła światową czołówkę. Staje na drodze Świątek w Roland Garros
Odczuwalna temperatura będzie wynosić nawet 33 st. C. W prognozach pogody pojawiło się nawet żółte ostrzeżenie dotyczące “ekstremalnie wysokich temperatur”. Obowiązuje ono od środy od godz. 6 do północy. To nie są dobre wieści. Tak czy inaczej, tenisiści i tenisistki nie mają wyboru.
Druga strona medalu. Iga Świątek może wykorzystać te warunki
Wczoraj pogoda szczególnie doskwierała Daniiłowi Miedwiediewowi, który w trakcie meczu nawet kłócił się ze swoją żoną. Warto też wspomnieć, że tylko we wtorek aż cztery mecze w Roland Garros — z różnych powodów — zakończyły się kreczami. Pogoda nie ułatwia zmagań